Jaki Netbook?

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez komputera. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do tej technologii, że gdyby nagle jej zabrakło nie umielibyśmy sobie poradzić. Komputery pomagają nam praktycznie w każdej perspektywie naszego życia począwszy od pracy, a skończywszy na zabawie. Potrafią zająć nam cały dzień, gdzie istnieje możliwość by załatwić wszystkie swoje najważniejsze sprawy nie musielibyśmy praktycznie wychodzić z naszego pokoju.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Era komputerów rozpoczęła się w połowie XX wieku kiedy to rozpoczęto pracę nad urządzeniami bardziej przypominającymi gigantyczne kalkulatory, niż jakikolwiek sprzęt znany nam obecnie. Dzisiaj zarówno ich możliwości jak i wygląd uległy diametralnej zmianie. Komputery stacjonarne zostały obecnie w dużej mierze wyparte przez swoją przenośną wersję w postaci laptopów, które możemy nosić ze sobą gdyż są sporo mniejsze objętościowo od swoich starszych braci. Następnym krokiem techniki, który chciał jeszcze bardziej zmniejszyć gabaryty owych urządzeń oraz wydłużyć żywotność baterii było stworzenie podbijających obecnie rynek Netbooków. Są to komputery o bardzo zmniejszonej wielkości w porównaniu do laptopów, nie wspominając już o komputerach stacjonarnych.

Dodatkowo zostały ono wyposażone w baterie o większej pojemności, ze względu na co większość dostępnych dzisiaj na rynku modeli może działa bez podłączenia do stałego źródła zasilania nawet prze okres ponad dziesięciu godzin. Stały się one ulubionymi pomocami zarówno wśród studentów, którzy mogą je zabierać ze sobą na studia w zwykłym plecaku nie odczuwający przy tym ich wagi, która tylko trochę przekracza zwykle jeden kilogram. Najczęściej netoobki możemy spotkać także przy różnego rodzaju przedstawicielach handlowych, którzy za pośrednictwem Internetu bez przewodowego mogą w bardzo szybki sposób  zbierać i przesyłać zamówienie do bazy. Osoby, które są w ruchu częściej wybierają netbooki jako komputery osobiste ze względu na to, że mogą je zabierać z domu na cały dzień i nie martwić się o to czy bateria w nich wytrzyma do samego wieczora. Dodatkowym atutem są dość niskie ceny owych urządzeń, a także promowanie ich w ofertach sieci komórkowych wraz z bezprzewodowym Internetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *