Jaki tablet?

Współczesna technologia idzie dzisiaj w kierunku miniaturyzacji. Zmniejszamy wszystkie nowinki techniczne jakie tylko istnieją. Niektórzy z nas na pewno pamiętają telefony komórkowe, które zwykle woziło się jedynie w samochodzie i nie nosiło przy sobie, ze względu na ogromne ich rozmiary. Dzisiaj nie dość że mieszczą się one w naszej kieszeni, to dodatkowo działają znacznie dłużej i są naszpikowane o wiele większą ilością atrybutów, niż ich poprzednie modele. Tak samo rzecz się ma za komputerami, które niegdyś zajmowały całe pomieszczenia, a następnie zostały przeniesione w bardziej kompaktowej wersji do naszych domów pod nazwą stacjonarnych.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dalszy proces ich miniaturyzacji oraz potrzeby rynku sprawiły, że stworzony komputer przenośny w postaci laptopa, który przez czas kilku godzin mógł działać bez źródła zasilania, dzięki swojej baterii. Największym plusem był jednak sam fakt, że można było go ze sobą nosić. Na tym jednak nie przestano, komputer ze znanej postaci zmniejszano dalej aż powstał netbook, którego bateria wytrzymywała już około 10 godzin w niektórych modelach i ważył powyżej jednego kilograma. Hitem ostatnich czasów jest stały się jednak tablety, które są połączeniem myśli technologicznej netbooków z dotykowym ekranem, które zostały pozbawione zewnętrznej klawiatury oraz telefonu komórkowego. Stały się one dzisiaj najczęściej używanymi urządzeniami w różnych gałęziach biznesu, coraz bardziej popularnym również wśród zwykłych śmiertelników.

Bardzo nie wielkie rozmiary praktycznie samego wyświetlacza pozwalają zmieścić go w kieszeni marynarki, a ogromne możliwości pozwalają zastąpić nim komputer stacjonarny. Mamy tutaj do supozycji wszystkie opcje jakie dawały nam starsze generacje tego urządzenia. Możemy zarówno używać go jako urządzenia do pisania, sprawdzania Internetu, przeglądania zdjęć, oglądania filmów i masy innych rzeczy. Ciekawym zabiegiem stało się również wbudowanie do niego telefonu komórkowego, dzięki czemu za pośrednictwem, niektórych rodzajów tabletów możemy dzwonić i sms-ować z bliskimi a także wykonywać zdjęcia aparatem, w który zostały wyposażone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *